Novinky

První aukce elektřiny na komoditní burze PXE   20.11. 2014

Na komoditní burze POWER EXCHANGE CENTRAL EUROPE (PXE) dnes proběhla první aukce elektřiny pro koncové zákazníky. Zobchodováno bylo celkem 8 069 MWh. Zadavatelem aukce byl Český úřad zeměměřičský a katastrální. Vítěznou nabídku ve výši 1020 Kč za MWh podala společnost Amper Market, a.s.

„První aukce dopadla úspěšně, odběratel získal elektřinu o 30 Kč za MWh nižší, než poptával. Cena je férová a reflektuje cenovou hladinu na velkoobchodním trhu. Doufám, že tento první úspěch povzbudí další spotřebitele z řad měst, obcí, státních institucí i soukromých firem, aby využili služeb PXE“, říká David Kučera, generální sekretář POWER EXCHANGE CENTRAL EUROPE.

Nová služba - komoditní burza PXE - byla spuštěna na základě podnětů obchodníků s energiemi a s cílem umožnit koncovým spotřebitelům nalézt nejvhodnějšího dodavatele elektrické energie prostřednictvím komoditní burzy zřízené podle zvláštního zákona. Ti tak získají nejlepší možnou cenu elektřiny, a to za zcela transparentních podmínek na největším trhu s elektrickou energií v regionu CEE. Nová služba je určena zejména pro firmy, obce, státní správu, a obecně pro všechny větší spotřebitele.
 


Webová kancelář